GALERIA RZEŹB ANDRZEJA KŁODOWSKIEGO
      SZKOŁA

      SERWISY
      AKTUALNOSCI

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy – Zrenckiego w Żeglcach

ZAPRASZA
do złożenia oferty cenowej na zadanie pn.:
REMONT INSTALACJI C.O. w budynku kotłowni Szkoły Podstawowej w Żeglcach

- SZCZEGÓŁY OFERTY

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

8:30 - MSZA SWIĘTA
9:30 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE I ROZDANIE SWIADECTW W SZKOLE

MŁODZI SPORTOWCY.

Od startu uczniów naszej Szkoły rozpoczął się dzisiaj II Bieg o Puchar Sołectwa Żeglce. Młodzi adepci biegania startowali na dystansach dostosowanych do ich wieku i możliwości. Później startowali dorośli. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu.

MANEWRY SZKOLNE

Dzisiejszy Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Młodsze klasy były w kinie i w parku, natomiast starsi spędzili czas na poligonie paintballowym. Po powrocie do Szkoły na wszystkich czekały lody.

NAJLEPSZY ROWERZYSTA.

4 maja 2016 r. odbył się w naszej Szkole konkurs o tematyce ruchu drogowego, w którym brała udział młodzież klas IV – VI. Uczestnicy mieli do rozwiązania test obejmujący znajomość zasad ruchu drogowego, a następnie sprawdzili swoje umiejętności na mini miasteczku rowerowym, które powstało na szkolnym boisku. W ogólnej klasyfikacji najlepszym okazał się Konrad Delimata z klasy VI. Najlepszemu rowerzyście gratulujemy!

DZIEŃ MATKI

Bez mam nie byłoby dzieci, nie byłoby szkoły! Wszystkim mamom związanym z naszą Szkołą na przestrzeni wielu lat (nawet jeżeli dzieci mają już po kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat ;) ) pragniemy złożyć najlepsze życzenia: pociechy z dzieci i cierpliwości do nich :) . Wszystkiego najlepszego!

MŁODZI BIEGACZE.

Sukcesy naszych uczniów! W „Biegach szlakiem Ignacego Łukasiewicza”, które we wtorek 24 maja odbyły się na stadionie LKS „Nafta” w Chorkówce I miejsce na dystansie 1000m zajął Adrian Mastej. Na dystansie 600m II miejsce zajął Konrad Czuchrzyński. Na tym samym dystansie w pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczy uplasowali się Kacper Kijek i Mateusz Żurak zajmując kolejno 7 i 8 miejsce. Gratulujemy laureatom!

ZAMEK KAMIENIEC I PRZĄDKI.

Dzisiejsza wycieczka, to po prostu zdobycie Zamku Kamieniec. Ciekawscy turyści zajrzeli w każde, dostępne do zwiedzania miejsce. Z przyjemnością pokonali również fragment czarnego szlaku na terenie Rezerwatu „ Prządki”. Natomiast na koniec nie mogło się obyć bez lodów:)

GOŚCIE W „ZERÓWCE”

W piątek 20 maja odbył się w Oddziale Przedszkolnym „Dzień Otwarty”. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć salę, w której bawi się i uczy „zerówka”, zwiedzić Szkołę, poznać naszą ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz zobaczyć jak wygląda zwykły dzień w Oddziale Przedszkolnym. Przyszli wychowankowie, podczas zabaw, mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi aktualnie do „zerówki”. Mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych upominków dla najmłodszych.

ANGLIŚCI SĄ WŚRÓD NAS

11 maja w sali GOK-u w Chorkówce odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Szkołę reprezentowali Wiktoria Gradowicz i Karolina Wojtowicz z klasy V, oraz Jakub Skalski z klasy IV. Laureatem konkursu został Kuba, który zajął II miejsce. Gratulujemy

U STRAŻAKÓW

Piątkowe przedpołudnie 6 maja, nasi uczniowie spędzili wśród strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeglcach. Po przywitaniu przez pana prezesa Jana Wierdaka, dzieci wysłuchały prelekcji na temat pracy strażaków, przymierzały ubrania ochronne i hełmy strażackie. Obejrzały m.in. wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt gaśniczy oraz pokaz gaszenia ognia. Największą atrakcją był dla nich samochód gaśniczy, za kierownicą którego usiadło każde chętne dziecko, dzięki czemu mogło poczuć się jak prawdziwy strażak. Na zakończenie uczniowie ze starszych klas zabrali ze sobą deklaracje przystąpienia do młodzików OSP. Składamy serdeczne podziękowania , za miłe przyjęcie i życzymy skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych oraz satysfakcji płynącej ze służby i działalności dla dobra społeczeństwa.

„ZECHCE-TUR”

Uczniowie klasy V i VI przygotowywali dwa projekty edukacyjne - klasa V folder promocyjny i prezentację o jednym z parków narodowych Polski, a klasa VI prezentację przedstawiającą wybraną strefę klimatyczną naszego globu. Dodatkowo uczniowie klasy musieli wcielić się w pracowników biura podróży „ Zechce-Tur”, a ich zadaniem było zachęcenie klientów (czyli nauczycieli) do wykupienia wycieczki w określonej strefie klimatycznej. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Ich prezentacje cechowała nie tylko znajomość tematu, ale także zaangażowanie wszystkich członków poszczególnych zespołów. Projekt przybliżył społeczności Szkoły piękno krajobrazu ojczyzny jak i świata.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Piątkowe zajęcia (22.04) były podporządkowane akcji ” Sprzątanie Świata”. Zanim uczniowie wyruszyli z workami w wyznaczone im do posprzątania rejony, obejrzeli krótką scenkę przypominającą zasady segregacji śmieci. Trochę to smutne, ale na napełnienie worków nie trzeba było długo czekać

Jubileusz Chrztu Polski

O 1050. rocznicy Chrztu Polski przypadajacej właśnie 14 kwietnia br. pamiętali również nasi uczniowie. Klasy IV-VI wzięły udział we wspólnej lekcji historii poświęconej temu wydarzeniu. Uczniowie analizowali przyczyny i skutki Chrztu Polski. Pracowali w grupach łączonych pomiędzy klasami. Poszerzyli swoje wiadomości ponad treści podręcznika. Dzięki temu mogą świadomie uczestniczyć w wydarzeniach, o których w najbliższych dniach będzie mówic się w mediach.

Konkurs recytatorski

13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego w Żeglcach odbyła się kolejna, czwarta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku dzieci recytowały wiersze Wandy Chotomskiej. Poziom był wysoki i niezwykle wyrównany. Dzieci zachwyciły piękną deklamacją i pomysłowymi strojami. Przyznano nagrody w trzech kategoriach. W kategorii klas I najlepszymi okazali się: Izabela Bąk (SP Leśniówka), Gabriel Ciołkosz (SP Bóbrka), Zuzanna Krzywda (SP Leśniówka). W kategorii klas II zwyciężyli: Wiktoria Kołacz (SP Kobylany), Andrzej Bęben (SP Żeglce), Łucja Trybus (SP Bóbrka), Oliwia Kucza (SP Zręcin). W kategorii klas III zwycięzcami zostali: Kamila Zając (SP Zręcin), Oliwia Mędrek (SP Żeglce), Anna Kopacz (SP Kobylany). Zwycięzcom gratulujemy sukcesów i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

Konkurs Twórczości Wielkanocnej

1 kwietnia odbyło się wręczenie nagród uczniom biorącym udział w XVII edycji Gminnego Konkursu Twórczości Wielkanocnej. Specjalne wyróżnienie otrzymała Natalia Kozieł z klasy V. Wyróżnienia i drobne upominki otrzymali również: Maja Laskoś, Weronika Kukulska ,Maja Węgrzyn, Amelia Kozieł, Karolina Wojtowicz. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za udział w konkursie.

PRIMA APRILIS

Dziś w naszej Szkole było wyjątkowo, a to za sprawą wielu żartów. Żartował Samorząd Uczniowski obiecując darmowe babeczki w zamian za nietypowe okulary. Żartowali nauczyciele prosząc o dokonanie „mumifikacji faraonów”, żartowali uczniowie poszczególnych klas chowając się po dzwonku na lekcje. Wszyscy dobrze się bawili. Amatorzy darmowych babeczek byli jednak zawiedzeni – ich przepraszamy. To tylko zabawa.

WITAMY WIOSNĘ

Dzisiaj w Szkole uczniowie tylko przez dwie pierwsze lekcji siedzieli w ławkach. Później wcielili się w role artystów i żywo reagującej publiczności w szkolnej edycji programu „Mam Talent”. To jednak nie jedyne atrakcje pierwszego wiosennego dnia. Odbył się jeszcze konkurs na najlepszą Marzannę i tradycyjne już tego dnia w naszej Szkole kiełbaski, niestety, ze względu na pogodę nie z ogniska.

KARPACKA WIELKANOC

Dzisiaj /19 marca/ w Domu Ludowym w Żeglcach odbyła się XVII edycja Karpackiej Wielkanocy. Najmłodsi przedstawiciele naszej Szkoły, czyli uczniowie klas I-III swoim występem uświetnili tę imprezę.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzisiaj nasza Szkoła po raz trzeci organizowała Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Teammates”. W tym roku drużyny zmagały się ze słownictwem związanym między innymi z częściami ciała czy cechami charakteru. Zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową z Chorkówki, II miejsce zajęła drużyna ze Szczepańcowej, a III ze Zręcina. Zwycięzcom gratulujemy zdobytych miejsc oraz nagród. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy znów za roK.

DZIEŃ KOBIET

Dużo wiosennego słońca, spełnienia marzeń oraz samych sukcesów, z okazji Dnia Kobiet, życzymy wszystkim Paniom..

Dzień patrona

9 lutego nasza Szkoła obchodziła Dzień Patrona. Data ta nie była przypadkowa, ponieważ 7 lutego minęła 130. rocznica śmierci Karola Klobassy-Zrenckiego. Tego dnia uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, obejrzeli film o Patronie, brali udział w konkursach. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze w Kaplicy Klobassów na cmentarzu w Zręcinie.

Pasowanie na czytelnika

25 lutego odbyło się w naszej szkolnej bibliotece uroczyste Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Na ten dzień pierwszaki czekały od dawna. Przedstawienie dla nich przygotowali uczniowie klasy III. Zapoznali oni swoich młodszych kolegów i koleżanki z zasadami zachowania w bibliotece oraz zasadami wypożyczania książek. Recytowali też wiersze o książkach i zadawali zagadki o bajkowych bohaterach. Po zakończeniu przedstawienia, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali piękne dyplomy i zakładki do książek. Po raz pierwszy wypożyczyli też książki do domu. Byli z tego powodu bardzo dumni. Zapewnili,że będą często korzystać z naszej biblioteki.

DZIEŃ ZABAWNEGO KAPCIA

2 lutegow Szkole obchodzimy "Dzień zabawnego kapcia". Uczniowie,którzy będą mieli zabawne kapcie zostaną zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Zapraszamy do zabawy!

Zabawa choinkowa

28 stycznia w naszej szkole odbyła się coroczna zabawa choinkowa. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w bajkowych przebraniach przy wesołej muzyce świetnie bawiły się wszystkie maluchy z klas I-III. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i ciekawych konkursów. Od godziny 12.30 na sali bawili się uczniowie klas IV -VI. O poczęstunek zadbali przedstawiciele Rady Rodziców.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

27 stycznia 2016 r. w GOK-u w Chorkówce odbył się kolejny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jak co roku nie zabrakło na nim przedstawicieli naszej Szkoły. W tym roku reprezentowały nas na scenie Faustyna Głowacka z klasy III i Żaneta Wityńska z klasy III. Faustynka w konkursie zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy obu dziewczynkom ich pięknego występu.

„Serce dla Babci, serce dla Dziadka”

Święto Babci i Dziadka to jedna z tych miłych uroczystości, które stały się tradycją naszej Szkoły. W tym roku odbyła się po raz pierwszy w sali Domu Ludowego w Żeglcach. Licznie zebranych gości powitał ciepłymi słowami pan dyrektor mgr Roman Skowron, składając wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia z okazji Ich święta. W pięknie udekorowanej na tę uroczystość sali uczniowie klas I-III oraz ci najmłodsi z oddziału przedszkolnego pod czujnym okiem swoich troskliwych wychowawców wystapili z programem artystycznym. Nie zabrakło pięknych i wzruszających wierszy oraz wesołych piosenek. Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i piernikowe serduszka. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Sportowe emocje na PODPROMIU

16 stycznia 2016r. uczniowie wraz z opiekunem p. Marcinem Foremnym wybrali się na mecz siatkówki mężczyzn do Rzeszowa. W hali na Podpromiu zmierzył się dotychczasowy Mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów z Lotosem Trefl Gdańsk, zdobywcą superpucharu Polski. Gra była pełna emocji, rywalizacji i miłych wrażeń. Wszyscy mogliśmy obejrzeć mecz dobrej siatkówki. Wróciliśmy do swoich domów z nadzieją, że będziemy mogli jeszcze raz zorganizować wyjazd i wspólnie pokibicować najlepszym.

Wieczór z baśniami

Wieczór i noc z 5 na 6 stycznia w naszej Szkole były poświęcone czytaniu. Spotkanie z książką podzielono na dwie grupy wiekowe. Młodsi (klasy 0-III) słuchali tekstów czytanych przez przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich, OSP i absolwentów Szkoły. W przerwach między czytaniami uczniowie wykonywali prace plastyczne, poznawali szkołę w nocnych podchodach i szukali rozwiązań zaszyfrowanych zagadek. Starsza grupa rozpoczęła spotkanie z książką o godzinie 20 od wysłuchania fragmentów „ Nowych przygód Mikołajka”. Brali udział w różnych konkursach związanych z treścią tekstu. Mogli nawet porównać książkę z ekranizacją. Ponadto obserwowali różna doświadczenia i eksperymenty przygotowane specjalnie na tę okazję. Późnym wieczorem w zimowej scenerii zapalono ognisko. Większość uczniów spędziła tę noc w Szkole. Nazajutrz, po wspólnym śniadaniu, pod opieką rodziców wrócili do domów.

SZKOLNA WIGILIA

We wtorek 22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczęła się jasełkami. Następnie po wspólnej modlitwie wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. W dalszej części uczniowie zasiedli do stołu, gdzie czekały na nich żurek, pierogi, ciastka i oczywiście kompot. Całe spotkanie uświetnił występ zespołu Chorkowianie.

Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd

10 grudnia w GOK-u w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do gwiazd”. Naszą szkołę na scenie reprezentowały dwie uczennice z klasy III Faustyna Głowacka i Żaneta Wityńska oraz uczennica klasy V Natalia Kozieł. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii.

Wizyta Świętego Mikołaja

Tradycyjnie, jak co roku do naszej Szkoły zawitał św. Mikołaj. Wielkie emocje towarzyszyły dzieciom już od samego rana. Wszyscy zostali obdarowani prezentami. Dzieci obiecały świętemu sumienną naukę i dobre zachowanie, aby zasłużyć sobie na kolejną wizytę i prezenty za rok.

Rajd ANDRZEJKOWY

27 listopada uczniowie naszej Szkoły brali udział w XII Rajdzie Andrzejkowym, organizowanym przez PTTK w Krośnie. Uczestnicy rajdu pod czujnym okiem przewodnika pokonali trasę: Iwonicz Zdrój – Bełkotka – Las Grabiński – Iwonicz wieś. Ponadto zwiedzili kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, brali udział w konkursie ekologiczno-przyrodniczym i turystyczno-krajoznawczym. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, ( ok. 200 osób) przy ognisku upiekli kiełbaski, a chętni mogli topić i lać wosk.

„Andrzejki”.

26 listopada obchodziliśmy w Szkole „Andrzejki”. Zabawa odbyła się z podziałem na grupy wiekowe. Najpierw bawili się młodsi, a później klasy IV-VI. Zabawie towarzyszyły tradycyjne już wróżby oraz liczne konkursy na parkiecie. Dodatkowo jeszcze, młodsza grupa wiekowa rywalizowała w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy.

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości w Szkole odbyła się uroczysta akademia. Po akademii nastąpiło wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów.

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

W przeddzień Wszystkich Świętych, uczniowie zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników Szkoły. Pod pomnikiem na placu kościelnym oddali hołd poległym za Ojczyznę. 1 listopada delegacja uczniów złoży kwiaty i zapali znicze na zręcińskim cmentarzu w Kaplicy Klobassów, gdzie spoczywa Patron Szkoły Karol Klobassa-Zrencki. Znicze nie zapłonęły na grobach wszystkich nauczycieli, którzy uczyli w naszej Szkole, gdyż nie znamy miejsc ich pochówku. Gdyby ktoś posiadał takie informacje prosimy o przekazanie.

SPOTKANIE Z GITARĄ

27 października w naszej Szkole odbyła się „ żywa lekcja muzyki”, podczas której uczniowie wysłuchali koncertu gitarowego. Widzieli również ile wysiłku trzeba włożyć w grę na gitarze.

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Jak co roku w październiku Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce zaprasza chętnych uczniów szkół gminy Chorkówka do udziału w konkursie pieśni patriotycznej. W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kozieł z klasy V oraz Wiktoria Kruczek i Karolina Doniek z klasy VI. Dziewczynkom dziękujemy za włożony trud i zaangażowanie.

Pasowanie na przedszkolaka

22 października w Szkole miało miejsce „Pasowanie na przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły krótką część artystyczną. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Perfekcyjnie opanowały powierzone im role. Były uśmiechnięte, chętnie prezentowały się na scenie pokonując tremę. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały również ich kolorowe stroje. Najdonośniejszym momentem było „Pasowanie na przedszkolaka”. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców drobnych upominków i słodkiego poczęstunku dla wszystkich maluchów

Dzień Edukacji Narodowej – Ślubowanie klasy I

14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przekazali życzenia wszystkim pracownikom szkoły wyrażając wdzięczność za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Do życzeń dołączył się Pan Dyrektor, który z tej okazji wręczył swoim pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły. Tego dnia uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Najmłodsi z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Nie zabrakło też ciepłych życzeń od starszych kolegów. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki. Rodzice postarali się o poczęstunek, który był miłym zakończeniem tego ważnego i pięknego dla pierwszaków dnia.

„Owoce i warzywa w szkole”

Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskim programie „Owoce i warzywa w szkole”. Podejmujemy różnorodne inicjatywy edukacyjne mające na celu kształtowanie wśród dzieci trwałego nawyku spożywania owoców i warzyw. We wrześniu uczniowie klas I-III w swoich kącikach przyrodniczych przygotowali wystawki pod hasłem „Dary jesieni”. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

KRAKÓW NIE TAKI STRASZNY ...

8 października chętni uczniowie z klas III-VI byli na wycieczce w Krakowie. Był to już drugi wyjazd w ramach programu „Wawel. Zacznij przygodę z historią”. Tym razem uczniowie zobaczyli zamkowy Skarbiec i Zbrojownię oraz wystawę „ Wawel Zaginiony”. Odwiedzili również Smoka Wawelskiego. Tym razem byli jeszcze w Domu Jana Matejki orz na Kopcu Kościuszki. Nie mogło się też obejść bez przejażdżki tramwajem.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dzisiaj uczniowie kl. I-VI wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy można było oddawać w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja złożona z przedstawicieli klas IV - VI. Ze względu n a ewentualne trudności z odczytaniem nazwisk na kartach do głosowania, uczniowie klasy I mogli korzystać z pomocy pełnomocnika. Po zakończeniu głosowania Komisja podała wyniki. Najwięcej głosów uzyskał Konrad Delimata z klasy VI, następnie Kacper Kijek z klasy IV i Wiktoria Gradowicz z klasy V. Gratulujemy Konradowi oraz jego współpracownikom i życzymy sukcesów.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

8:30 - MSZA ŚWIĘTA

PO MSZY SPOTKANIE W SZKOLE.


---archiwum---