GALERIA RZEŹB ANDRZEJA KŁODOWSKIEGO
      SZKOŁA

      SERWISY
      AKTUALNOSCI

INFORMACJA

informujemy, że nasi najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego będą korzystać od września z podręczników „Trampolina do szkoły. Roczne przygotowanie przedszkolne." Wydawnictwo PWN

Wszystkim uczniom z klas I-VII przypominamy, że podręczniki i ćwiczenia otrzymają, wzorem lat ubiegłych, w szkole

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

8:30 - MSZA SWIĘTA
9:30 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE I ROZDANIE SWIADECTW W SZKOLE

Reforma edukacji

MEN przygotowało dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów i samorządowców pakiet materiałów informacyjnych o reformie na specjalnie dedykowanych stronach internetowych.

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

KONKURS PO ANGIELSKU.

W piątek, 28 kwietnia nasza Szkoła już po raz czwarty była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu "Teammates". Walka była bardzo wyrównana, a ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach, II miejsce zajęła reprezentacja naszej Szkoły w składzie: Karolina Wojtowicz, Wiktoria Gradowicz, Tomasz Podgórski. Na podium, po zaciętej dogrywce, wskoczyła również drużyna ze Zręcina. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i do zobaczenia za rok.
Zdjęcia można zobaczyć na profilu szkoły KLIKNIJ

ŚWIĘTA MAJOWE.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszej dekadzie obchodzone są ważne święta. W naszej Szkole również bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe:
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest to również rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku
8 maja - rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Część artystyczna podczas okolicznościowego apelu, przybliżyła zebranym te historyczne, ważne dla Polski wydarzenia. Apel był też dobrą okazją do podsumowania naszych konkursów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Zdjęcia można zobaczyć na profilu szkoły KLIKNIJ

SPRZĄTANIE ŚWIATA.

W piątek,28 kwietnia uczniowie naszej Szkoły brali udział w akcji " Sprzątanie świata". Sprzątali wszyscy, nawet najmłodsi z OP sprawdzali czy nikt nie zaśmieca obejścia Szkoły.
Zdjęcia można zobaczyć na profilu szkoły KLIKNIJ

NAJMŁODSI W KINIE

/26 kwietnia/ Dzisiejsze godziny przedpołudniowe uczniowie z klas I-III spędzili w artKinie. Obejrzeli tam film pt. "Mikołajek". Wszyscy wrócili zachwyceni i świetnych humorach kontynuowali lekcje:)Zakwitły posadzone jesienią, w ramach projektu „Krokus” żółte krokusy. Te kwitnące początkiem wiosny kwiaty przypominają o dzieciach żydowskich, polskich i innych narodowości zamordowanych w czasie Holocaustu. Sadzenie ich wiąże się ze smutkiem, ale również z nadzieją. Kwiaty przypominają o tym, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo. Przed naszą Szkołą zakwitły wszystkie krokusy, a posadzono 34 cebulki.

ZAKWITŁY KROKUSY.

Zakwitły posadzone jesienią, w ramach projektu „Krokus” żółte krokusy. Te kwitnące początkiem wiosny kwiaty przypominają o dzieciach żydowskich, polskich i innych narodowości zamordowanych w czasie Holocaustu. Sadzenie ich wiąże się ze smutkiem, ale również z nadzieją. Kwiaty przypominają o tym, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo. Przed naszą Szkołą zakwitły wszystkie krokusy, a posadzono 34 cebulki.

W WIELKANOCNYM NASTROJU.

Świąteczny nastrój udzielił się całej społeczności szkolnej. Powodem tego było szkolne spotkanie wielkanocne, które zgromadziło wszystkich przy wspólnym stole. Na początku ks. Łukasz Furtak wprowadził zebranych w tematykę Świąt Wielkiej Nocy, następnie życzenia złożył Pan Dyrektor. Uczniowie dzielili się jajkiem i delektowali wielkanocnymi babkami..
Zdjęcia można zobaczyć na profilu szkoły KLIKNIJ

PROJEKT NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ ZAKOŃCZONY.

W czwartek, 6 kwietnia uczniowie klas IV-VI obejrzeli w ArtKinie ostatni film w ramach projektu NHEF. Tym razem był to „ Zestaw filmów krótkich”, stanowiących podsumowanie projektu nawiązującego do relacji dzieci z dorosłymi. Podczas ostatniego wyjazdu do kina nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald ‘s

KONKURS RECYTATORSKI

Dzisiaj w naszej Szkole odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski „Dorota Gellner i jej czarodziejski świat” dla uczniów z klas I-III. Brali w nim udział reprezentanci szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Draganowej, Kobylan, Leśniówki, Świerzowej Polskiej, Zręcina i Żeglec. Jury przyznało następujące nagrody: w kategorii klas I I miejsce Milena Wityńska ze Szkoły Podstawowej w Świerzowej Polskiej, II miejsce Patryk Głowacki z naszej Szkoły; w kategorii klas II, I miejsce zdobył Gabriel Ciołkosz ze Szkoły Podstawowej w Bóbrce, II miejsce Maja Laskoś z naszej Szkoły, a miejsce III Milena Wierdak ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach; w kategorii uczniów klas III , I miejsce zdobyła Nikola Guzik ze Szkoły Podstawowej w Zręcinie, II miejsce przypadło w udziale Karolinie Półchłopek ze Szkoły Podstawowej w Chorkówce, III miejsce ex aequo zdobyli Rafał Krzywda ze Szkoły Podstawowej w Leśniówce i Wiktoria Kołacz ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach. Jury wyróżniło również Paulinę Dubis ze Szkoły Podstawowej w Świerzowej Polskiej. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział .
Zdjęcia można zobaczyć na profilu szkoły KLIKNIJ

Ryby w wodzie

23 marca mimo niesprzyjającej pogody uczniowie z klas IV-VI byli na basenie w Krośnie.. Zajęcia na pływalni odbywają się w ramach doskonalenia umiejętności pływania, integracji dzieci, a także są aktywną formą spędzania wolnego czasu. Pozwalają pokonywać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych. Dzieci czują się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystają ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw.

WIOSNA RADOSNA.

Pierwszy dzień wiosny jak zwykle na wesoło. Najpierw „zabawa w szkołę”, czyli lekcja prowadzona przez szóstoklasistów, później szkolna edycja „ Mam Talent”, konkursy wiedzy, recytatorskie i plastyczne. Było głośno i radośnie.:)

8 MARCA

Wszystkim Paniom, które są ,były lub będą w jakikolwiek sposób związane z naszą Szkołą składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

W KINIE.

Dzisiaj /1 marca/ uczniowie z klas IV - VI obejrzeli w artKinie film „Twardziele” w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Po projekcji, dzięki uprzejmości operatora zobaczyli pomieszczenia i sprzęt służący do wyświetlania filmów.

ŚMIESZNE KAPCIE.

Dzisiaj /28 lutego/ w szkole, na zakończenie karnawału, SU ogłosił „ Dzień Śmiesznego Kapcia”. Było pomysłowo i kolorowo. Bezkonkurencyjne okazały się kapcie Szymona z klasy III i Wiktorii z klasy VI.

MŁODZI ANGLIŚCI

Uczniowie klasy III, Andrzej Bęben i Dominik Szuba reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie „Spelling Master”, który 25 lutego odbył się w Szkole Podstawowej w Kopytowej. Andrzej zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

TŁUSTY CZWARTEK

Zgodnie z tradycją dzisiaj w szkole "królowały pączki"

Pasowanie na czytelnika

13 lutego odbyło się w naszej szkolnej bibliotece uroczyste Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Na ten dzień pierwszaki czekały od dawna. Przedstawienie dla nich przygotowali uczniowie klasy II i III. Zapoznali oni swoich młodszych kolegów i koleżanki z zasadami zachowania w bibliotece oraz zasadami wypożyczania książek. Po zakończeniu przedstawienia, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali piękne dyplomy i zakładki do książek. Po raz pierwszy wypożyczyli też książki do domu. Byli z tego powodu bardzo dumni. Zapewnili, że będą często korzystać z naszej biblioteki.

DZIEŃ PATRONA I NIE TYLKO

7. lutego obchodziliśmy w Szkole 131. rocznicę śmierci naszego patrona Karola Klobassy-Zrenckiego. Odbyły nieco inne zajęcia poświęcone przybliżeniu sylwetki patrona. Uczniowie z klas IV- VI byli tego dnia również w ArtKinie, na kolejnej projekcji filmu w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

RAZEM Z BABCIĄ RAZEM Z DZIADKIEM.

1. lutego uczniowie naszej Szkoły zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na spotkanie z okazji ich Dnia. Uroczystość odbyła się w sali Domu Ludowego. Były wiersze, piosenki, przedstawienia. Nie zabrakło również życzeń i tradycyjnego „sto lat”. Z koncertem dla zacnych gości wystąpił zaprzyjaźniony ze Szkołą zespół „Chorkowianie”. Rada Rodziców przygotowała ciasto i napoje.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 12 stycznia (czwartek) o godzinie 16:00.
Wywiadówka będzie poświęcona omówieniu wyników uzyskanych przez uczniów w pierwszym okresie roku szkolnego 2016/17.

ZAPROSZENIE

Rada Rodziców działająca przy naszej Szkole serdecznie zaprasza na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ z zespołem NoNo, która odbędzie się 18 lutego 2017r.w Domu Ludowym w Żeglcach Szczegółowe informacje na plakacie lub pod numerami telefonów:
693279404, 606853093, 884385791.

Świąteczny nastrój

Przedświąteczny tydzień w naszej Szkole obfitował w wiele wydarzeń. Były to przede wszystkim przygotowania do szkolnych Jasełek i Wigilii. Premiera Jasełek przed publicznością Żeglec odbyła się we wtorkowy wieczór. Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej była czwartkowa Wigilia. Rozstrzygnięto również szkolne konkursy.

Mikołaj.

Dziś w Szkole gościł Święty Mikołaj. Każdy, kto się z Nim spotkał został obdarowany prezentem:)

ZAELEKTRYZOWANI.

W piątek, 2 grudnia naszą Szkołę odwiedziła grupa „ Zaelektryzowani”, która zaprezentowała program „ Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Uczniowie obejrzeli proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi.

Nocne czytanie.

Wieczór i noc z 29 na 30 listopada w naszej Szkole zdominowały książki, a to za sprawą „ Nocnego czytania”. Najpierw swoich ulubionych utworów, czytanych przez rodziców, wysłuchali najmłodsi z klas 0 –III. Czytaniu towarzyszyły zabawy i konkursy. Później swoje zdolności lektorskie sprawdzili w konkursie starsi uczniowie, którzy sami wybierali fragmenty książek do czytania. Oprócz czytania były wróżby, nocne ognisko i andrzejkowa dyskoteka. Starsi uczniowie mogli tę wyjątkową noc spędzić w Szkole. Nic tak nie smakuje, jak samodzielnie przygotowane śniadanie spożywane wspólnie z kolegami na szkolnym korytarzu

Dzień pluszowego misia.

Na szklonych korytarzach i w klasach „rządziły” dziś misie. Dzieci pamiętały o obchodzonym właśnie 25 listopada Światowym Dniu Pluszowego Misia i zabrały je z sobą do Szkoły. Były wiersze, piosenki, degustacja misiowego przysmaku, a nawet misie zasiadły z dziećmi w ławkach. Kręciło się również kółko w rytm piosenki „ Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Mamo, Tato... nie pal.

Nasza uczennica Faustyna Głowacka z klasy IV została laureatką powiatowego konkursu " Mamo, tato...nie pal". Napisał o tym portal terazKrosno.pl. GRATULUJEMY.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI.

Świętowanie 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, miało w naszej Szkole niecodzienny przebieg. Jeszcze przed pierwszą lekcją, a później podczas przerw uczniowie i rodzice odprowadzający dzieci mogli posłuchać piosenek patriotycznych , które w przeddzień Święta Niepodległości rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu. Odbyła się również akademia, którą rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie wykorzystując prezentację multimedialną przypomnieli drogę Polaków do niepodległości. Akademia była również okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy zdobyli wyróżnienia w szkolnych konkursach.

PROJEKT KROKUS.

8 listopada uczniowie z klas IV-VI obejrzeli w krośnieńskim artKinie film „ Wojna na deski”. Była to kolejna projekcja w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

PROJEKT KROKUS.

W piątek tj. 5 listopada uczniowie z klas IV-VI od sadzenia krokusów rozpoczęli udział w kolejnej już edycji międzynarodowego Projektu Krokus (The Crocus Club). Projekt ten jest inicjatywą irlandzką, a obecnie uczestniczy w niej kilka krajów europejskich. Sadzimy żółte krokusy dla upamiętnienia dzieci-ofiar Holokaustu.

Jak ryby w wodzie

3 listopada uczniowie naszej szkoły z klas III – VI rozpoczęli cykliczne wyjazdy na basen. Zajęcia na pływalni odbywają się w ramach doskonalenia umiejętności pływania, integracji dzieci, a także są aktywną formą spędzania wolnego czasu. Pozwalają pokonywać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych. Dzieci czują się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystają ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw.

1 listopada

Wszystkich Świętych, dzień w którym większość z nas na chwilę się zatrzymuje i uświadamia sobie, że życie jest bardzo kruche. Pamiętamy o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej Szkoły.

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ.

27 października należał do przedszkolaków. Byli po prostu najważniejsi, a to za sprawą uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Z tej okazji nasi najmłodsi zaprezentowali rodzicom i kolegom program artystyczny.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI.

19 października uczniowie klasy I brali udział w spotkaniu pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci i strażacy przypomnieli zasady poruszania się po drogach oraz zasady zachowania się w różnych niebezpieczny sytuacjach . W drugiej części spotkania obejrzeli program artystyczny: „Bądź bezpieczny na drodze”. Spotkanie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Gminy miało miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzisiaj w naszej Szkole miało miejsce miłe spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem uczniów klasy I, podczas którego wypowiedziano wiele ciepłych słów. Uczniowie przygotowali część artystyczną, a na zakończenie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej Szkoły oraz wręczyli piękne laurki.

DZIEŃ PAPIESKI

Szkolne obchody XVI Dnia Papieskiego nawiązywały do hasła „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Papieża Polaka. Próbowali odpowiedzieć na pytanie czy łatwo jest być miłosiernym. Nad przebiegiem obchodów czuwał ksiądz Łukasz Furtak.

CYRK W SZKOLE, SZKOŁA W CYRKU.

Dzisiaj /11 października/ Szkołę odwiedził cyrk SZOK. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt, akrobatyki. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy, dzieci i dorośli, bawili się świetnie.

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ.

Już po raz kolejny uczniowie z klas IV-VI biorą udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W ramach projektu przez cały rok szkolny, co miesiąc odbywają się seanse kinowe dla uczniów, które są realizowane w ramach cykli tematycznych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN oraz Kuratoria Oświaty. Pierwszym obejrzanym przez uczniów w krośnieńskim „ artKinie” filmem był „ Lodowy smok”

Wybrano Samorząd

W wyniku dzisiejszych wyborów funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego będzie pełniła Wiktoria Gradowicz z klasy VI. Zastępcą została Karolina Wojtowicz również z klasy VI. Gratulujemy zwycięstwa w wyborach i życzymy sukcesów w pracy.

Dzień Chłopaka

Najserdeczniejsze życzenia dla naszych mężczyzn tych młodszych, starszych i najstarszych. Wspaniałych i słonecznych dni, słońca na błękicie. Niech Wam szczęście towarzyszy przez calutkie życie, niech się spełnią wszystkie Wasze pragnienia. Przyjmijcie dziś te skromne życzenia.

Zawody pożarnicze

W niedzielę 4 września uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w zawodach pożarniczych w Faliszówce. Najmłodsi druchowie OSP Żeglce zajęli w nich 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Uczestnicy zawodów: 1. Amelia Kozieł 2. Angelika Kukulska 3. Bartosz Wojtaszko 4. Faustyna Głowacka 5. Jakub Skalski 6. Magdalena Wierdak 7. Natalia Kozieł 8. Oliwia Mędrek 9. Wioleta Gromek 10. Wojciech Wityński

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

8:30 - MSZA ŚWIĘTA

PO MSZY SPOTKANIE W SZKOLE.


---archiwum---


Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016